Aktualności

2017-06-20

Puchar Polski Singlii oraz Mistrzostwa Polski w Strzale Precyzyjnym - relacja

3 i 4 czerwca na Wrocławskim Kozanowie odbyły się dwa turnieje. W sobotę zawodnicy rywalizowali w Pucharze Polski singli. Na starcie stanęło 109 zawodników z całej Polski. Tytułu wywalczonego przed rokiem bronił Marcin Rutkowski z UPKS Bula Łódź. Po rozegraniu pięciu rund systemem szwajcarskim najlepsze 32 osoby rywalizowały w części play-off. Po czwartej rundzie komputer zamknął system i rozstawił zawodników do play-off. Organizatorzy nie mogąc sobie poradzić z tym problemem ręcznie rozpisali rozstawienie do piątej rundy. Po rozegraniu pięciu rund również ręcznie była liczona klasyfikacja tak żeby można było wyłonić zawodników którzy awansowali do dalszych gier. To wszystko spowodowało dwu godzinne opóźnienie.

Z kompletem zwycięstw do play-off awansowało troje zawodników Katarzyna Błasiak, Maciej Rymarz i Rafał Grzelczak. Z wymienionej trójki tylko Katarzynie Błasiak nie udało się awansować do drugiej rundy play-off.

Puchar Polski zdobył Paweł Pieprzyk z KSP Słowianka Gorzów WLKP. Pokonując w finale Artema Dmytrenko z ŻKB Żywiec 13:7. Trzecie miejsce zajął Rafał Grzelczak z KP Leszczynko.

Tomasz Lipczyński  Rafał Grzelczak  8:13

W drugim dniu weekendu rozegrane zostały 10 Mistrzostwa Polski w strzale precyzyjnym mężczyzn. Na starcie zameldowało się 25 zawodników. W rywalizacji zabrakło kilku dobrych „strzelców” w tym obrońcy mistrzowskiego tytułu Tomasza Korniłowicza z Białostockiego Klubu Petanque.

Najpierw została rozegrana runda eliminacyjna z której to zawodnicy z czterema najwyższymi wynikami uzyskali bezpośredni awans do ćwierćfinału. Kolejna dwunastka zawodników ( w tym przypadku trzynastka bo zawodnik z 17 miejsca miał taki sam wynik punktowy co zawodnik z miejsca 16) zyskała prawo gry w barażach.